Kullanıcı adı:  
Şifre:  
  Şifremi Unuttum
  Yeni Üye
KURTULUŞ İLKOKULU 3-A Sınıfı   -    Eğitim Geleceğimizdir
 
2-A Sınıf Sitesi
Sırala: A Hite Göre Kategoriye Göre Tum Yorumlar
    2012-2013 Öğretim Yılı Açılış Töreni Okulumuzda Yapıldı Tarih / 17-09-2012
Bookmark and Share
Arkadaşına Gönder
Bu yazı 14971 defa izlendi.
2012-2013 İlköğretim Haftası Açılış töreni Avukat Mail Büyükerman Ortaokulu’nda Vali Dr. Kadir Koçdemir’in katılımı ile okulumuzda yapıldı.

Açılış törenine Vali Koçdemir’in yanı sıra Vali Yardımcısı İsmail Küreci, Tepebaşı Kaymakamı Necdet Türker, İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata ve Tuğgeneral Şaban Umut da katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlaya tören, Tepebaşı Mualla Zeyrek İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibinin gösterisi ile devam etti. Okul Müdürü Eyüp Mutlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata’nın kürsü konuşmalarının ardından Vali Koçdemir 7-A sınıfına ilk dersi verdi.

Koçdemir’den Öğrencilere İlk Ders

Koçdemir ilk dersinde öğrencilere şu hususları öğütledi;

Her şehrin çok başarılı olmuş veya tarihte iz bırakmış evlatları vardır. Eskişehir’in de bütün insanlığa mal olmuş çok başarılı evlatları var. Bunlar Yunus Emre, Ertuğrulgazi, Seyid Battalgazi, Nasreddin Hoca’dır. Bir de son zamanlarda olanlar var, İstiklal Marşımızı söyleten ve Bayrağımızı göndere çektirenler Gamze Bulut, Aslı Çakır Alptekin gibi. Sizden de 20-30 sene sonra Eskişehir’in evlatları listesine girecekler olacak. Belki de hepiniz gireceksiniz.

Herhangi bir alanda başarılı olmuş insanların hayatlarını okumanızı tavsiye ediyorum. O biyografileri okuduğunuz zaman şunu göreceksiniz; bilimde, sanatta, politikada, devlet adamlığında, herhangi bir alanda çok başarılı olanların çoğunda, çocukluk yıllarında yokluk söz konusudur. Onun için bugün siz içinde bulunduğunuz şartlarda bir eksiklik varsa bunu avantaj olarak, bu yokluğu sermaye olarak görün. Atatürk’ün dediği gibi başarılı olmak için tek bir şeye ihtiyacımız var. O da çalışmaktır. Çalışmadan da verim alabilmek için düzenli bir hayatınızın olması gerekir. Sabahları erken kalkın. Tatilse de kalkış saatinizi değiştirmeyin. Yarım saat bile olsa her gün düzenli çalışmaya gayret edin. Bizler sadece kendimizle sorumlu değiliz, bizden sonra gelen nesiller var. Bütün insanlığa karşı elimizden gelen en iyisini yapmakla sorumluyuz.

Sosyal alanlarda da hepinizin faaliyetleri olsun. Fotoğraf çekin, resim yapın, müzik ile uğraşın, gezilere katılın. Böylelikle öğrendikleriniz sizde kalıcı olacaktır.

Resimler için:  http://www.avmab.com/fotogaleri_sayfa.php?altkategori_id=EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ PROGRAMI&haber_id=2012-2013&news=EgiTiM-ogRETiM_YiLi_AciLis_PROGRAMi

YORUM YAP TÜM YORUMLAR BAŞARILARIMIZ HABER ARŞİVİ
   HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu siz yazabilirsiniz...
Bu Haberler de İlginizi Çekebilir
  ÖĞRENCİLER   STEM ETKİNLİK
  GÜNLÜK ÖDEVLER   ÇALIŞMA RAPORU
  OKUMA HIZLARI   OKUMA TIRTILI
  BİZE GÖNDERİN   OYUN OYNA
  DUYURULAR   ETKİNLİK GEÇMİŞİ
    GÜNÜN VİDEOLARI